Чіткими цілеспрямованими діями протягом останніх років була суттєво послаблена система військово-патріотичного виховання учнівської молоді.
Формальною сигналом,що викликав руйнування системи військово-патріотичного виховання став наказ МОН №1205 від 06.12.2010 року « Про затвердження Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів» ,яким встановлено найнижчу оплату (керівник гуртка ) вчителям , які відповідають за військово-патріотичне виховання учнівської молоді .
Вищенаведене призвело до фактичного відсторонення вчителів предмету «Захист Вітчизни » від контролю та координації діяльності педагогічного та учнівського колективів у вищеназваному напрямку,системного порушення Законодавства та нормативних документів,що регулюють цю сферу діяльності . Керівник гуртка повинен виконувати функції керівника гуртка і не може нести персональну відповідальність за кожного хлопчика,за фізичний та морально-психологічний стан майбутнього захисника Вітчизни,за підготовку пасивного резерву Збройних сил України .
Виходячи із вищенаведеного пропонуємо :
1) Використати найефективнішу модель організації допризовної підготовки та пасивного резерву Збройних сил України :
а) Курс допризовної підготовки доцільно визначити з урахуванням досвіду її проведення загальним обсягом не менш як 140 навчальних годин у навчальних закладах усіх категорій (2 години на тиждень) , з них 18 годин - на проведення навчально-польових занять ( згідно Указу Президента від 25 жовтня 2002 року N 948/2002 «Про Концепцію допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді » ) ,крім того зберегти право педагогічних колективів (Ради школи) на виділення годин варіативної складової на пропедевтичні курси та курси за вибором військово-патріотичного спрямування .
б) При вивченні предмету зберегти поділ класу на групи дівчат і юнаків,при цьому надати їм право вибору без всяких вимог і обмежень.
г) При написанні нових програм та рекомендацій щодо проведення предмету «Захист Вітчизни»,військово - патріотичного виховання і т.д. строго дотримуватися чинного законодавства України .
2) Внести зміни до Наказу МОН №1205 від 06.12.2010 року « Про затвердження Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів» - Крім того, в школах І-ІІІ ступеня на гурткову роботу військо-патріотичного та спортивного напряму передбачається додатково 0,5 посади керівника гуртка , в такому формулюванні - Крім того, в школах І-ІІІ ступеня для проведення військо-патріотичного виховання передбачається додатково 0,5 посади керівника військо-патріотичного виховання відповідної кваліфікаційної категорії вчителя . Це вирівняє в оплаті праці вчителя предмету «Захист Вітчизни»,який на сьогодні є найнижче оплачуваним спеціалістом у школі .
вчитель предмету «Захист Вітчизни» та інформатики
Видричанської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Рахівської районної ради Закарпатської області ,
спеціаліст вищої категорія,
учасник бойових дій в Афганістані
Баранюк Ярослав Юрійович
(стаж практичної роботи на посаді вчителя предмету «Захист Вітчизни» понад 25 років) .
т.0677092865
вчитель предмету «Захист Вітчизни» та історії
Ясінянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2
Рахівської районної ради Закарпатської області,
спеціаліст вищої категорії, старший вчитель
Меркло Бейло Бейлович
(стаж практичної роботи на посаді вчителя предмету «Захист Вітчизни» понад 25 років) .
т.0961361659
e-mail : vidshool@meta.ua
web: http://poshuk.ucoz.ua/ |