Пт, 26.04.2024, 15:35 Вітаю Вас Гость

Рахівське регіональне відділення громадської організації "Пошук"

Меню сайту
Категорії розділу
Плани роботи [10]
Розробки занять [9]
Керівні документи [9]
Військові статути Зб... [6]
Військово-патріотична робота [4]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 103
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
УСВА
Новини Закарпаття
Народна память
Книга памяті
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Головна » Файли » Предмет "Захист Вітчизни" » Військово-патріотична робота

Методичні рекомендації
27.12.2013, 08:02
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ЗМІСТУ ОСВІТИ



Методичні рекомендації щодо проведення 
Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця»

м. Київ-2013

Схвалено Вченою радою Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (протокол № 4 від 27.03.2013 р.)

Авторський колектив: Артеменко О. А., Бахтін А. М., Бевзюк П. П., Василенко С. М., Гусєв В. Г., Качуровський В. С., Коломоєць Г. А., Наровлянський О. Д., Попович Ю. В., Тимченко В. В., Шнира О. О.

Методичні рекомендації підготовлено з метою підвищення рівня якості проведення Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця», спрямовано на відповідальних з проведення гри. 




Військово-патріотичне виховання – це процес цілеспрямованого систематичного формування у дітей та молоді почуття патріотизму, духовної та психологічної готовності до виконання громадянського та конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни. Одним із засобів військово-патріотичного виховання є Всеукраїнська військово-патріотична спортивна гра «Зірниця».
У 2013 році Всеукраїнська гра проходить відповідно до Положення про Всеукраїнську військово-патріотичну спортивну гру, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства оборони України від 16 грудня 2011 р. № 1443/779 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2011 р. за № 1567/20305, наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 14 березня 2013 р. № 342 «Про проведення Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця»               у 2013 році», Плану організаційних заходів з підготовки та проведення Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» в 2013 році, затвердженому рішенням Оргкомітету гри.
З метою посилення роботи та об’єднання зусиль у напрямі військово-патріотичного виховання Міністерством освіти і науки України та Міністерством оборони України затверджено Спільний план заходів з питань військово-патріотичного виховання молоді. Генеральним штабом Збройних Сил України видано розпорядження від 20.02.2013 № 56 «Про забезпечення проведення заходів військово-патріотичного виховання з допризовною молоддю у 2013 році». Ці документи передбачають залучення особового складу військових частин, закладів, установ та організацій Збройних Сил України до проведення Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця», надання ними організаційної та методичної допомоги.
Відповідно до договорів про співпрацю Міністерства освіти і науки, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти з Товариством сприяння обороні України, Товариством Червоного Хреста України можливе залучення територіальних представництв цих організацій до підготовки та проведення таких конкурсів Всеукраїнської гри, як «Вогнева підготовка», «Долікарська допомога». До підготовки та проведення гри можна залучати Організацію ветеранів України, інші громадські організації.
Звертаємо увагу, що Указом Президента України «Про заходи у зв’язку                 з відзначенням 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» передбачено проведення заходів з патріотичного виховання молоді, виховання шанобливого ставлення до пам'яті про Перемогу і ветеранів Великої Вітчизняної війни. 
Рекомендуємо Всеукраїнську гру «Зірниця» у 2013-2015 роках присвятити саме цим подіям, спрямувати роботу з підготовки учасників гри на вивчення героїчних сторінок історії українського народу в період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років. Під час роботи гуртка «Зірниця» доречно провести заняття за темою «Велика Вітчизняна війна», залучити вихованців до відвідування ветеранів війни, упорядкування військових поховань, проведення дослідницько-пошукової діяльності в рамках роботи музеїв бойової слави. Пропонуємо залучити команди-учасниці гри в урочистих заходах, присвячених 70-річчю визволення міст та селищ України від фашистських загарбників. Під час змагань можна провести зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни, вечори патріотичної пісні, звіти-огляди: «Слід війни в історії моєї родини», «Діти-герої Великої Вітчизняної війни», «Партизани-підпільники рідного краю», «Братська могила», «Шляхами подвигу і слави» тощо.   
Важливим аспектом проведення гри є професійна орієнтація молоді, пропаганда служби у лавах Збройних Сил України. З цього приводу доречно буде залучити особовий склад військових частин, військових навчальних закладів для ознайомлення учасників гри з особливостями військової служби, організації побуту солдата, сучасним озброєнням та військовою технікою. Цікавою формою такої роботи може бути проведення «Школи молодого бійця», під час якої діти можуть дізнатися про статутні засади військової служби, набути навичок дій у надзвичайних ситуаціях, навчитися пришивати погони та нашивки, швидко та охайно одягатися у визначений проміжок часу. У процесі підготовки дітей до участі у грі доцільним буде організувати зустрічі з представниками військових комісаріатів та військових частин, відвідування музеїв при будинках офіцерів, музеїв військової техніки тощо.
При проведенні змагань І та ІІ етапів рекомендуємо поряд с Державною символікою використовувати символіку Всеукраїнської гри «Зірниця», зразки якої можна знайти на сайті Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (www.iitzo.gov.ua). У разі проведення змагань протягом декількох днів варто проводити загальні шикування команд вранці та ввечері з виконанням ритуалу підняття (спуску) прапорів, підбиттям підсумків дня, оголошенням результатів певних конкурсів. На церемонію відкриття можна запросити команду-учасницю фінальних змагань попереднього року, провести показові виступи команд-переможниць районних, обласних етапів, запровадити традицію передачі естафети гри.
Окремої уваги потребує безпека змагань. На місці проведення змагань обов’язково має бути медичний працівник з необхідним набором медикаментів, перев’язувальних матеріалів та приладдя. Місця проведення змагань мають бути відповідно облаштовані та забезпечувати безпеку учасників гри. До початку конкурсної програми з учасниками гри проводиться інструктаж з техніки безпеки, правил поведінки у місцях проведення змагань. Такі конкурси гри, як «Вогнева підготовка», воєнізована естафета «Десант» потребують проведення додаткових інструктажів. Важливим фактором забезпечення порядку та безпеки під час гри є особистий приклад керівників команд, членів суддівської колегії.
Звертаємо увагу організаторів гри та керівників команд на те, що учасниками гри є учні (вихованці) 5-9 класів, яким на початок                              ІІІ фінального етапу не виповниться 15 років. Команда, в якій хоча б один учасник не відповідає зазначеним вимогам, бере участь у змаганнях поза конкурсом та, відповідно, не може претендувати на призові місця. 
Категорія: Військово-патріотична робота | Додав: Slavik
Переглядів: 783 | Завантажень: 5 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
"Пошук"
Пошук
Фото
Пошукові сайти
Подвиг народа
ЗНО
Вісті Рахівщини
Новини Рахівщини
Baranuk and Merklo © 2024 При будь-якому використанні матеріалів гіперпосилання на //poshuk.ucoz.ua/обов'язкове. Сайт управляється системою uCoz