Вт, 24.12.2024, 19:35 Вітаю Вас Гость

Рахівське регіональне відділення громадської організації "Пошук"

Меню сайту
Категорії розділу
Плани роботи [10]
Розробки занять [9]
Керівні документи [9]
Військові статути Зб... [6]
Військово-патріотична робота [4]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 104
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
УСВА
Новини Закарпаття
Народна память
Книга памяті
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Головна » Файли » Предмет "Захист Вітчизни" » Керівні документи

Методичні рекомендації НПЗ
18.03.2016, 07:29

Вивчення  предмету «Захист Вітчизни»  здійснюється відповідно до вимог законів України,  Державного стандарту базової і повної середньої освіти, інших нормативно-правових документів,  згідно з  вимогами   програми «Захист Вітчизни» для навчальних закладів системи загальної середньої освіти, що затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 28.10.2010  № 1021.

Головною метою предмету «Захист Вітчизни» є формування готовності  учнівської молоді  до  виконання конституційного обов'язку щодо захисту національних інтересів  та цілісності України.

У 2014-2015 навчальному році в навчальних закладах системи середньої загальної освіти учні 10-11 класів вивчатимуть предмет «Захист Вітчизни»  за навчальною програмою «Захист Вітчизни», підготовленою авторським колективом під керівництвом Мелецького В.М.

«Захист Вітчизни» як обов'язковий  предмет   включено  до інваріантної частини навчального плану і викладається протягом трьох періодів – у  10-му,  11-му  класах та під час навчально-польових зборів (для юнаків) та занять у лікувально-оздоровчому закладі (для дівчат), з метою практичного закріплення рівня знань, умінь та навичок учнів за два роки вивчення предмета «Захист Вітчизни».  У кожному періоді навчання проводиться окремо для  юнаків та дівчат (відповідно до листа-роз’яснення Міністерства освіти і науки України від 09.10.2002 № 1/9-444). Як виняток дівчата можуть  навчатися за програмою  для групи юнаків за їх власним бажанням, згоди батьків та відповідно до рішення педагогічної ради навчального закладу. Юнаки, які за станом здоров'я або релігійними переконаннями не можуть вивчати основи військової справи, рішенням педагогічної ради навчального закладу вивчають предмет за програмою для групи дівчат. Навчальний предмет  в обох випадках носить назву «Захист Вітчизни».

Організаційні заходи щодо підготовки та проведення навчально-польових зборів (занять у лікувально-оздоровчому закладі) визначаються наказом керівника навчального закладу, відповідно до діючих вимог та рекомендацій, з урахуванням стану навчально-матеріальної бази, фінансового забезпечення навчального закладу.

Програма  навчально-польових зборів (занять у лікувально-оздоровчому закладі) не залежить від потижневого навантаження і розрахована на 18  годин,  які проводяться  протягом трьох днів наприкінці  навчального року на завершальному етапі вивчення курсу допризовної підготовки  в другому семестрі 11-го  класу. Уразі відсутності достатнього навантаження на викладачів предмета «Захист Вітчизни» та не можливості проведення 3-х денних зборів – навчально-польові збори рекомендується проводити поетапно: частково за рахунок літньої практики у 10-му класі; по мірі вивчення тем, розділів у кінці першого семестру 11-го класу; частково – на завершальному етапі, наприкінці навчального року 11-го класу; під час проведення заходів з військово-патріотичного виховання (військово-патріотичне свято) чи Дня цивільного захисту, тощо.  

Оцінювання навчальних досягнень учнів з предмету «Захист Вітчизни» передбачає  поточні, тематичні, семестрові та річні оцінки, відповідно до оновлених „Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти” (наказ Міністерства освіти і науки України від 05.05.2008 № 371).

Учитель захисту Вітчизни зобов’язаний правильно оформлювати шкільну документацію. Класний журнал слід вести  відповідно до наказу МОН України від 03.06.2008 р. № 496 “Про затвердження Інструкції з ведення класного журналу учнів 5-11(12) класів загальноосвітніх навчальних закладів”:

  • до класного журналу з предмета „Захист Вітчизни” виставляються наступні оцінки: поточні, корегуючи (у разі потреби), тематичні, семестрові, річні та підсумкові.
  • у разі не атестації учня робиться відповідний запис н/а;
  • у випадках, коли учні звільнені за станом здоров’я від занять фізичними вправами, під час виставлення тематичних, семестрових та річних балів робиться відповідний запис зв (звільнений (а);
  • якщо учень був відсутній на уроках протягом вивчення теми (або семестру), не виконав навчальної програми, у колонку “Тема” (“Семестр”) виставляється н/а (не атестований);
  • семестрова оцінка може підлягати коригуванню, а тематична – ні. Скоригована семестрова оцінка виставляється до класного журналу без дати в колонку з надписом “Скоригована” поруч із колонкою “І семестр” або “ІІ семестр”.
  • колонка для виставлення скоригованих оцінок відводиться навіть за відсутності учнів, які бажають їх коригувати.

 Особливістю оцінювання учнів  11-х  класів  є те, що оцінки  за навчально-польові  збори (заняття в лікувально-оздоровчому закладі) мають вирішальне значення  при виставленні  річної оцінки. При умові проведення 3-х денних навчально-польових зборів, запис робиться на окремій сторінці журналу 11-го класу, при цьому підсумкову оцінку за навчально-польові збори слід заносити до основної сторінки журналу предмета «захист Вітчизни» після підсумкової оцінки за ІІ семестр, перед виставленням річної оцінки. При умові проведення навчально-польових зборів погодинно, години записуються на сторінці журналу предмета «Захист Вітчизни» як уроки, і у календарному плануванні робиться запис, що згідно розпорядження директора закладу навчально-польові збори проводяться погодинно. 

Категорія: Керівні документи | Додав: Slavik
Переглядів: 714 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
"Пошук"
Пошук
Фото
Пошукові сайти
Подвиг народа
ЗНО
Вісті Рахівщини
Новини Рахівщини
Baranuk and Merklo © 2024 При будь-якому використанні матеріалів гіперпосилання на //poshuk.ucoz.ua/обов'язкове. Сайт управляється системою uCoz